• Dvory nad Žitavou č. 4
  • Dvory nad Žitavou č. 1
  • Dvory nad Žitavou č. 2
  • Kurzweillovo jazero

 

4Je štvrtok koniec júla, cez deň asi 35°. O 16:00 sadáme do mojej plne naloženej A4 kombi. O 20 minút sme pri vode. Momentálne chodíme na miestne štrkovisko o rozlohe cca. 15 ha. Keď je pomenej času na kapríky, vždy je lepšie sa venovať jednej vode nech sme po každej návšteve trochu múdrejší a na budúce efektívnejší. Zastavujeme sa pri známom, ktorý nás hneď víta slovami „už 3 dni sa skoro nič nechytilo“. Toto ma vždy poteší, aspoň viem že kapríky čakajú na nás. Naše miesto je voľné, tak neváhame a začíname rituál. Ja dofúknem čln, chystám krmivo a vyrážam na vodu. Bójku dávam cca. 140m od brehu, nie na vyzdvihnutú lavicu, ale rovnú štrkovú plochu o rozmere 5x10m v hĺbke 3,7 metra, ktorá je asi 70 cm pod priemernou hĺbkou. Nech sme iní ako ostatní.  Kapry sú  učenlivejšie viac než si väčšina ľudí myslí a rýchlo prekuknú naše montáže a spôsob lovu. A práve preto treba nabúravať stereotypy. Rozkrmujem zaparenou repkou asi 5kg, 2kg Spice shrimp mixom, par hrsti 18mm spice shrimpov a niekolko 18mm nutric acidov (polovičky aj cele gule). Všetko zaliate All Amino Nutricom a Boostrom Nutric Acid. Ryby nechceme nakŕmiť ale prinútiť hľadať potravu a vyvolať v nich žravosť. Drobné partikle a Spice Shrimp Mix sú na to výborné.6

Medzi tým brácho nachystal prúty. Montáže používame typu blow back rig s Korda Kurv Shank, Fox SSC alebo Korda Wide Gape . Ja dávam pod háčik 2x Black Protein 18mm (môj čierny kôň) obalený v Spice Shrimp paste. Tato montáž ide priamo do  kŕmneho miesta. Na druhy prút 2x Nutric Acid 18mm + Pop-up Wild Strawberry 18mm spolu orezane na valček a obalene Nutric Acid paste. Aj mne sa to zdá dosť ale tu to funguje parádne. Túto dobrôtku dávam asi  15m od bójky do hĺbky 3m na single bait bez ďalšieho kŕmenia. Brat a parťák v jednej osobe vešia tiež delikatesu z nutricov a montáž putuje na okraj kŕmneho miesta. Jeho  druha udica ide k bójke s fresh sea foodom 18mm + pop-up wild strawberry 18mm na panáčika.

Okolo 19:00 všetko je tam kde ma byt a my si víťazne robíme pohodlie na lehátkach. Pohoda nastáva. Po chvíli nás milo prekvapí moja milovaná manželka s milovanou 2 ročnou dcérkou(ďakujem za trpezlivosť a pochopenie obom).  Po chvíli nás opúšťajú a my sa ďalej naplno venujeme lovu.

Okolo 20:30 má bráško záber z okraja kŕmneho pľacu. Po chvíli je v podberáku asi 60cm dorastenec. Vypína ho hneď v podberáku. Zaslúži si úctu veď prežil doteraz všetky nájazdy mrazničkárov. Udica ide späť bez zmeny. Do  noci sa nič nedeje vychutnávame atmosféru a chystáme taktiku na preteky, ktoré nás čakajú v septembri na podobnom štrkovisku. Asi okolo jednej dostávam záber na singel bait. Ryba sa mi ale vyrezáva vo vodných rastlinách, ktorých je tu pomerne dosť. Zase všetko späť ako bolo predtým a čakáme ďalej. Asi za pol hodinu sa ozve druhá udica s Black Proteinom z kŕmneho miesta. Jedno píp, svinger ostáva pridvihnutý tak sekám. 3Zásek sedí a po pár napínavých minút je v podberáku krásny ale doráňaný približne 8kg riadkač. Nevážim, nemeriam, jedna foto a späť do vody so želaním skorého zotavenia, je vytrápený akurát tak dosť. Je mi smutno a v duchu sa pýtam kedy sa konečne ľudia naučia narábať s rybami, veď sú to živé tvory prečo si to niektorí jedinci neuvedomujú. Strašné!!! Ale poďme ďalej zase bez zmeny na to iste miesto.

5Ani nie do hodiny sa mi znova hlási druhá udica (Nutric Acid+pop up  Wild Strawberry, single bait) záber taký istý, píp, pridvihnutý svinger, nasleduje zásek. Scenár rovnaký asi  po 10-tich minútach je na brehu krásny zdravý šupináč s obrovským bruchom. Vyvážam znova na to isté miesto a skáčem do spacáku trošku si oddýchnuť. Vtedy som to ešte nevedel ale to bolo z mojej strany všetko. Brácho nad ránom zdoláva tiež krásneho šupíka na Fresh Sea Food.

Po rozvidnení hneď začíname baliť aby sme sa vyhli denným horúčavám. Išli sme predsa len na jednu noc. Sme noční lovci denné svetlo by nám mohlo ublížiť J.

Na záver by som zhrnul stratégiu jednej noci. Dôžité je dobré miesto, kde poznáme zvyklosti miestnych kaprov. Každý má nejakú tú domovskú vodu. A druhá velmi dôležitá vec je neprekrmovať. V rybách chceme vyvolať žravosť , na toto sú výborné malé partikle a method mixy poriadne zaboostrované najlepšie s príchuťou boilisu, na ktorý budeme chytať.  A nakoniec  už len čerešnička v podobe špičkového boilíska pod háčikom. LK Baits ďakujeme za celý  sortiment, ktorý nikdy nesklame.

Nechytili sme práve žiadne ako my hovoríme legendy, ale užili sme si tú správnu atmosféru. Na jednu noc 4 krásne ryby čo viac si želať.

Všetkým prajem krásne zážitky.

S pozdravom Tomi Krásny   

BEAUTY CT  LK Baits